Lokumlarımızın benzersiz tadını tüm dünya ile tanıştırmak için yola çıktık.

Osmanlı döneminde saray mutfağının vazgeçilmezi haline gelen Türk Lokumunu, Hafız Suat Lokumları adıyla tüm dünya ile paylaşma isteğindeyiz.

Aile büyüklerimizin tecrübelerini gözlemleyerek başladığımız bu macerada, işin mutfağından edindiğimiz bilgilerle kısa zamanda tüm aile bireyleri tarafından sevilerek yapılan bir meslek haline gelmiştir.


1999 yılına dayanan lokum maceramızda çıraklık dönemini aile tezgâhında geçirdikten sonra ustalık dönemini farklı bir boyuta taşıma fırsatını yakaladık. Öğrenmeye, mutfağından başladığımız bu yolculukta lokum ustalık belgeleri alarak bilgilerimizi eğitim ile harmanladık.


Nesilden nesile aktarılan lokum serüvenimiz hatırı sayılır lokum ustalarıyla da tanışmamıza vesile olmuştur. Büyüklerimiz sayesinde edindiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi Hafız Suat Lokumları olarak günümüzde de devam ettirmekteyiz.

Bagan Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin alt kuruluşu olan markamız, iki ortağın titiz çalışmasının ürünüdür. Ortaklardan birinin ünvanı olan HAFIZ ve diğerinin ismi olan SUAT birleştirilerek Hafız Suat Lokumları doğmuştur. Bilgi ve birliktelik ile attığımız bu adımda Türkiye’de ve hizmet verdiğimiz ülkelerde gerekli tüm belgeleri alarak 2018 yılından beri İstanbul Bahçelievler’de faaliyet göstermekteyiz.

Ürünlerimizin imalat ve toptan satışının yapıldığı Bahçelievler’deki işletmemize ilave olarak, 2022 yılı itibariyle perakende satış için Sultanahmet’te bulunan Lokum Müzesi’ni hayata geçirdik.

Türkiye’de lokum üretimi ve ihracatı yapan lokum firmalarından olan markamız Hafız Suat Lokumları kısa zamanda hem İstanbul’da hem de dünyada tercih edilen en iyi lokum markaları arasında yer almaktadır.

Hafız Suat ve Sürdürülebilir Gıda Anlayışı

Hafız Suat Lokumları’ nın benzersiz tadını önce ülkemize sonra da tüm dünya ile tanıştırmak için yola çıktık. Lokum ihracat şirketlerinden olan Hafız Suat Lokumları Sürdürülebilir gıda anlayışıyla ilerlemektedir.

Önceliğimiz döngüsel ve sürdürülebilir iş modeli. Bu sosyal bilinç ile üretim, paketleme, lojistik ve tüketim süreçleri için çevreyle dost uygulamaları benimseyerek, gelecek nesillere güvenilir beslenme kaynakları sağlamayı hedefliyoruz.

Üretim ve Kalite

Tüm lokum çeşitlerini üretebilen alt yapımız ile lokum üretimine başladığımız ilk günden beri kaliteden ödün vermeden aynı tat ve lezzeti koruyarak üretime devam etmekteyiz. İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğunu düşünerek lokum ihracatı yapan firmalar arasında yer alan markamızın ürünleri, gıda boyası veya katkı maddesi kullanılmadan en uygun hijyen koşullarında üretilmektedir.

parallax background

Her kuşağın damak tadını süsleyen lokumlarımızla kültürel mirasımıza sahip çıkmaya kararlıyız.

Belgeler

Referanslar

Referanslar